Bažant Kinematograf na Slovensku už 16 rokov

20. 6. 2018 | Novinky

16. letná filmová sezóna Bažant Kinematografu: 2 retro-autobusy Škoda RTO • premietania od 1. júla do 2. septembra • 5 celovečerných slovenských a českých filmov • 29 zastávok po celom Slovensku • takmer 130 premietacích dní • letná filmová scéna na Magio pláži v Bratislave od 14. júla do 17. augusta • viac ako 2 mesiace filmového leta s výnimočnou atmosférou kina pod holým nebom.

Projekt jedinečného letného kina na kolesách na Slovensku začal písať svoju históriu v roku 2003. Vtedy navštívil retroautobus zn. Škoda RTO po prvýkrát 15 slovenských miest. Premietal počas celého leta divácky atraktívne české a slovenské filmy. Umožnil to generálny partner Zlatý Bažant, ktorého dôvera nepretržite trvá dodnes.

Od roku 2004 po Slovensku s filmami cestujú autobusy dva, počas svojej trasy obídu celé Slovensko a stávajú sa neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho leta v troch desiatkach miest. Diváci si vďaka nim vychutnávajú nové i staršie česko-slovenské filmy v unikátnej atmosfére pod holým nebom priamo v centre svojho mesta.

Bažant Kinematograf v číslach

Za jeho doterajšiu 15-ročnú históriu videlo projekcie Bažant Kinematografu na Slovensku vyše 700 000 divákov 60-tich rôznych mestách. Premietol 81 celovečerných54 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov.
Už osem rokov sa Bažant Kinematograf predstavuje aj na bratislavskej Magio pláži, kde v podobe 5-týždňového letného festivalu uvádza pozoruhodné slovenské, české i zahraničné filmy rôznych žánrov a tém.

Na predchádzajúce ročníky Bažant Kinematografu si môžete zaspomínať v našom archíve.

Ďalšie Novinky
10. 9. Novinka
TS04: BAŽANT KINEMATOGRAF má za sebou úspešnú šestnástu sezónu, čaká ho ešte MFF Cinematik
4. 9. Novinka
Bažant Kinematograf na 13. MFF Cinematik v Piešťanoch
15. 8. Novinka
TS03: BAŽANT KINEMATOGRAF sa teší z horúceho leta a vysokej návštevnosti
14. 8. Novinka
Hostia filmového leta na Magio pláži 2018
27. 7. Novinka
Náhradné projekcie na Magio pláži – Žltá ponorka a Červená volavka

16. sezónu Bažant Kinematograf sme úspešne zakončili. Počasie nám (väčšinou) prialo, a keď aj nie, tak sme vždy zabojovali. Ďakujeme vám všetkým za priazeň a podporu a tešíme sa na nové filmové leto zase o rok!

 

 

https://www.telekom.sk/

 

http://www.ceskozemepribehu.cz/

 

https://www.slsp.sk

 

https://fm.rtvs.sk/

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx