Dvadsať rokov Kinematografu na Slovensku

Za 20 rokov pôsobenia projektu Bažant Kinematograf na Slovensku videlo projekcie v letnom kine pod hviezdami takmer 900 000 divákov 60 rôznych mestách, vrátane špeciálnej zastávky na Tyršovom nábreží v Bratislave (od roku 2009), uvedených viac ako 100 celovečerných a takmer 60 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov, v rámci letného kina v Bratislave bolo uvedených viac ako 200 projekcií domácich aj zahraničných titulov.

Autobusy Škoda RTO a špeciálne upravené filmové IVECO špeciálne upravené na profesionálnu outdoorovú kinoprojekciu:

Filmové projekcie v slovenských mestách:

Filmové večery v Bratislave:

Na stiahnutie
Letný KINEMATOGRAF / IVECO Daily do 3,5 t (pdf)
2022 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)
2021 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)
2020 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)
2019 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx