O nás

Spoločnosť Kinematograf ponúka outdoorové mobilné kino: Projekcie sa realizujú z premietacieho auta IVECO Daily, prerobeného na profesionálnu kino a videoprojekciu, na veľkorozmerné „nafukovacie“ premietacie plátno 10 × 4,5 m. Technicky a výtvarne filmové IVECO do podoby jedinečného kinozariadenia premenili výtvarník Fero Lipták a javiskový technológ Peter Kostroň.

Podrobnejšia specifikácia: Letný kinematograf IVECO Daily
Kontakt: napíšte nám

***

Od roku 2003 realizovala projekt Bažant Kinematograf ako originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý sa postupne etabloval ako najväčší open-air filmový festival na Slovensku. Počas letných mesiacov sa premietacie autobusy zastavili vo vyše tridsiatich rôznych miestach a jeho predstavenia navštívilo tradične okolo 50 000 divákov. Jednotlivé zastávky mali štyri – päť dní, program vždy tvorila kolekcia 5 celovečerných slovenských a českých filmov, a podľa dramaturgie jednotlivých ročníkov často aj vybrané krátke predfilmy.

Projekciu filmov zabezpečovali dva štýlové retro-autobusy typu Škoda RTO prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusou sa premieta na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom. Diváci sedia vonku medzi autobusom a plátnom. Podľa technických dispozícií jednotlivých lokalít môže jedno premietanie vidieť až do 1 300 divákov.

Od roku 2011 do 2019 spoločnosť Kinematograf s.r.o zabezpečovala aj projekcie letného kina na bratislavskej mestskej pláži Magio, od roku 2012 tiež pod hlavičkou Bažant Kinematograf.  Počas 5 letných týždňov kino premieta 5 večerov v týždni a program je zostavený zo zaujímavých titulov posledného obdobia, rôznych tematických cyklov (hudobné filmy, kultové tituly, profily významných režisérov), ako aj z premiér slovenských a českých filmov, za účasti hostí. Bažant Kinematograf v roku 2020 premietal niekoľko večerov na bratislavskej Kuchajte, v roku 2021 na pôvodnej lokácii Magio pláže v parku na Tyršovom nábreží a v roku 2022 ako súčasť projektu Tyršák. Projekcie sa realizovali z premietacieho auta IVECO Daily.

Projekt sa realizoval v úzkej spolupráci s prevádzkovateľmi profesionálnych mobilných kinematografov spol. Kinematografom Bratří Čadíků, s.r.o. Generálnym partnerom projektu bola spoločnosť  Heineken Slovensko prostredníctvom značky Zlatý Bažant. Za jeho dvadsaťročnú históriu (2003 – 2022) videlo projekcie Bažant Kinematografu na Slovensku takmer 900 000 divákov60 rôznych mestách. Premietol viac než 100 celovečerných a takmer 60 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov, ako aj vybraných zahraničných titulov v rámci projekcií v Bratislave.

Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

Na Bažant Kinematograf si môžete zaspomínať v našom archíve.

Na stiahnutie
Letný KINEMATOGRAF / IVECO Daily do 3,5 t (pdf)
2022 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)
2021 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)
2020 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)
2019 - Fakty, čísla, ľudia (pdf)

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx