Kurz manželskej túžby

Česko, 2021, 90 min.

Réžia:
Radek Bajgar

Scenár:
Mirka Zlatníková, Radek Bajgar

Kamera:
Václav Tlapák

Strih:
Jan Mattlach

Hudba:
Jiří Hájek

Hrajú:
Vojta Kotek, Lenka Vlasáková, Stanislav Majer, Jiří Bartoška, Šárka Vaculíková, Ondra Bauer, Josef Polášek, Eva Leinweberová, Vasil Fridrich, Petra Nesvačilová, Lucia Šipošová, Lukáš Latinák a ďalší

Páry túžiace po návrate vášne a túžby do svojho partnerstva prídu na kurz ambiciózneho párového terapeuta Mazla, ktorý razí teóriu, že partnerské šťastie stojí na maximálnej blízkosti oboch partnerov – duševnej aj telesnej. Lenže príliš pevné objatie sa môže ľahko zmeniť na dusenie, dusenie na škrtenie a terapia vyústi do túžby vraždiť. Zvlášť vtedy, keď sa napätie medzi partnermi kumuluje celé roky. V takej situácii je aj Helena, ktorá už dlho čelí výčitkám svojho manžela, že ho stíska slabo. No jedného dňa ho objíme až príliš pevne. Urobila to naschvál? Alebo len podvedome? Alebo to bola nešťastná náhoda? Spočiatku to možno nevie ani ona sama. A môže niekto niekomu pri vrúcnom objímaní držať tepnu tri minúty omylom? Stret sveta partnerských vzťahov s logickou vyšetrovacou mašinériou vyznieva komicky, ale pre hlavnú hrdinku nemusí dopadnúť dobre. Tomu hlupákovi, čo si o to koledoval, už pôvodný život nikto nevráti, ale precitnúť môžu ostatné štyri páry, ktoré si na kurz pôvodne prišli upevniť manželstvá. Tretí celovečerný film režiséra filmov Teória tigra (2016) a Teroristka (2019).

Radek Bajgar (*1962) – režisér, scenárista a producent. Vyštudoval Lekársku fakultu MU v Brne a ako lekár pracoval do roku 1989. Od roku 1990 jeho kariéra nabrala úplne iný smer. Študoval dokumentárnu tvorbu na pražskej FAMU a stal sa redaktorom a neskôr šéfredaktorom českého týždenníka Reflex. V rokoch 1994 až 2002 pôsobil v TV NOVA na rôznych pracovných pozíciách, bol tiež autorom a producentom prvého denného českého seriálu Ulice (2005) a ako kreatívny producent sa podieľal na televíznych seriáloch Expozitura (2008), Dokonalý svět (2010) či Soukromé pasti (2008). Na svojom režijnom konte má televíznu romantickú drámu Villa Faber (2011) a komediálny televízny seriál Neviditelní (2014). Vo filme debutoval komédiou Teória tigra (2016), nasledoval film Teroristka (2019), s oboma Bažant Kinematograf precestoval celé Slovensko. Film Kurz manželskej túžby je jeho tretí celovečerný hraný film.

Program
3. 8. 21:00
Bratislava (Tyršák - Tyršovo nábrežie)
Oznamy
7. 8. 2022
Bratislava – pridaná projekcia na Tyršáku
7. 8. 2022
Bardejov – 7.8. – zmena programu
16. 6. 2022
Leto 2022 = 20. sezóna Bažant Kinematografu
17. 6. 2021
Premietame bezpečne

Bažant Kinematograf ukončil 20. sezónu.

Ďakujeme všetkým divákom, kolegom a partnerom za priazeň, dôveru a podporu!
O tom, ako vyzerala 20. sezóna, si môžete prečítať v článku a pre atmosféru si preklikajte fotografie v galérii.

Generálny partner:

zlaty_bazant

Partner BK 2022

https://www.kudyznudy.cz/

Mediálny partner:

https://fm.rtvs.sk/

Partner BK v Bratislave 2022

https://www.tyrsak.sk/

Partner BK v Bratislave 2022

https://bkis.sk/

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx