Parazit

Južná Kórea, 2019, 132 min. – čierna komédia

Réžia:
Jon Ho Bong

Scenár:
Jon Ho Bong, Jin Won Han

Kamera:
Kyung – pyo Hong

Strih:
Jinmo Yang

Hrajú:
Kang-ho Song, Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi, So-dam Park a ďalší.

Hrali sme:
2021

Vyzerá to ako podvod, ale ide o oveľa viac… Film sleduje chudobnú, no prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálne dielo majstrovsky pracuje s prvkami trileru, drámy, ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok. Film mal svetovú premiéru na MFF Cannes v roku 2019, kde získal Zlatú palmu. Patrí mu aj Zlatý glóbus pre najlepší cudzojazyčný film a štyri Oscary vrátane kategórie pre najlepší film, vďaka čomu sa stal historicky prvým neamerickým filmom, ktorý zvíťazil v hlavnej kategórii. Mnohí ho právom označili za filmovú udalosť roka 2019.

Program
14. 8.
2021
21:00
Bratislava (Tyršák - Tyršovo nábrežie)
Oznamy
16. 6. 2022
Leto 2022 = 20. sezóna Bažant Kinematografu
3. 9. 2021
Bažant Kinematograf na 16. MFF Cinematik
17. 6. 2021
Premietame bezpečne
7. 9. 2020
Bažant Kinematograf na 15. MFF Cinematik v Piešťanoch
21. 8. 2019
Ďalšia magioplážová sezóna za nami

Bažant Kinematograf ostáva už len Kinematografom.

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

Letná sezóna 2023 bude pre nás všetkých trochu iná. O tom, kde Kinematograf predsa len nájdete, vás budeme aj naďalej informovať a veríme, že sa aj naďalej - hoci aj menej často - budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx