Šťastný nový rok 2: Dobro došli

Slovensko, 2021, 93 min.

Réžia:
Jakub Kroner

Scenár:
Adriana Kronerová

Kamera:
Mário Ondriš

Strih:
Michal Kondrla

Hudba:
Marián Čeky Čekovský

Hrajú:
Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Emília Vášáryová, Anna Kadeřávková, Karolína Tkáčová, Nina Petrikovičová, Jiří Bartoška, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozer Vajda, Dagmar Havlová, Marek Majeský, Petr Vaněk a ďalší

Hrali sme:
2022, 2023

Príbeh je voľným pokračovaním úspešného filmu Šťastný nový rok, ktorý videlo v kinách na Slovensku a v Česku takmer 600 000 divákov a do vysielania ho kúpili mnohé zahraničné televízne stanice a streamovacie služby. „Dvojka“ sa začína na Silvestra, keď Marek (Ján Koleník) požiada Hanu (Táňa Pauhofová) o ruku. Jej súhlas rozpúta bláznivý kolotoč udalostí, predchádzajúcich ich svadbe v nádhernom prostredí pri „československom“ mori v Chorvátsku. Trojica Haniných priateliek (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková) a ich rodiny opäť vnášajú do zdanlivo jednoduchej prípravy svadby dobrodružstvo, napätie, zábavu a niekedy aj drámu. Zatiaľ čo jedna z nich je momentálne bez partnera, druhá má okolo seba hneď dvoch súperiacich sokov a tretia manžela, ktorý svojou bezstarostnosťou už naozaj prekračuje všetky hranice – dokonca aj tie schengenské. Všetci v podstate nechtiac robia všetko pre to, aby zamilovanej dvojici svadbu skomplikovali alebo ich vlastným príkladom odradili až tak, že k nej takmer ani nedôjde…

Jakub Kroner (*1987) – režisér a scenárista. Absolvoval Súkromnú strednú školu animovanej tvorby a bakalárske štúdium v Ateliéri animovanej tvorby na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Od detstva ho priťahovala animácia, kreslil komiksy, účinkoval v dabingu, vo filme i v rozhlase. V roku 2009 nakrútil svoj celovečerný debut BRATISLAVAfilm, ktorý vyvolal značný ohlas u divákov aj kritiky. Jeho druhý celovečerný film Lóve (2011) sa dodnes drží v historickom rebríčku návštevnosti od vzniku samostatného Slovenska na 10. priečke. Na 6. priečke tohto rebríčka figuruje jeho film Šťastný nový rok (2019), ktorého voľné pokračovanie Šťastný nový rok 2: Dobro došli malo premiéru tento rok. Kroner je tiež režisérom celovečerného animovaného filmu LokalFilmis (2015), jeho postavy vzišli z animovaného seriálu Lokal TV, ktorý pripravoval pre internetový portál www.lokaltv.sk a pre TV JOJ.

Program
6. 7.
2023
21:30
Sliač (Kúpele Sliač)
28. 7.
2023
20:40
Kraľovany (športový areál)
Oznamy
11. 6. 2023
Kinematograf 2023
22. 9. 2022
Dvadsiata sezóna za nami
5. 9. 2022
Bažant Kinematograf na 17. MFF Cinematik
16. 6. 2022
Leto 2022 = 20. sezóna Bažant Kinematografu
3. 9. 2021
Bažant Kinematograf na 16. MFF Cinematik
17. 6. 2021
Premietame bezpečne
7. 9. 2020
Bažant Kinematograf na 15. MFF Cinematik v Piešťanoch
21. 8. 2019
Ďalšia magioplážová sezóna za nami

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx