Hostia filmového leta na Magio pláži 2018

14. 8. 2018 | Novinky

Príjemné filmové večery v letnom kine Bažant Kinematograf na Magio pláži tradične navštevujú aj filmoví i nefilmoví hostia. Tak aj tento rok viaceré z projekcií osobne uviedli tvorcovia uvádzaných filmov, či ďalší špeciálni hostia.

Pondelky patrili česko-slovenskej kinematografii a niektoré z nich aj hosťom: Film Backstage, ktorý tento rok cestuje aj s filmovými retroautobusmi po slovenských mestách, prišla 16. júla na Magio pláž uviesť delegácia tvorcov na čele s režisérkou Andreou Sedláčkovou, producentkou Silviou Panákovou, a z hercov a tanečníkov ich sprevádzali Tony Porucha (Buddy), Miro Balogh (Brko), „otec“ Mirec Janík a Natália Baloghová (Foxy). V putovnej filmovej kolekcii je tento rok aj titul Čiara. Bratislavských divákov, i tých na celej trase Bažant Kinematografu, pozdravil 23. júla večer jej režisér Peter Bebjak.
Pondelok 13. augusta patril dokumentárnej snímke Terezy Nvotovej Mečiar, ktorú spolu s režisérkou predstavili aj producentky Zuzana MistríkováĽubica Orechovská.

Medzi významných slovenských hostí patrila aj slovensko-maďarská herečka Alexandra Borbély. V nedeľu 29. júla v plážovou kine uviedla film O tele a duši, ocenený Zlatým medveďom na MFF Berlinale 2017, v ktorom stvárnila jednu z dvoch hlavných postáv a získala za ňu cenu Európskej filmovej akadémie pre najlepšiu herečku roka. Hosťom k filmu bola i Lucia Gertli z distribučnej spoločnosti Film Europe, ktorá film priniesla do slovenských kín.

V programe Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži má každoročne svoje stále miesto aj film ocenený cenou LUX, ktorú udeľuje Európsky parlament. Partnerom projekcie je Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku. Minuloročného víťaza ceny LUX, film Sámska krv, prišli v utorok 24. júla uviesť europoslanec Ivan Štefanec a riaditeľ Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Robert Hajšel.

V programe kina bola pri príležitosti 50. výročia jej svetovej premiéry aj slávna snímka kapely The Beatles Žltá ponorka, pred plánovanou projekciou v sobotu 21. júla Bažant Kinematograf priniesol tematickú rock´n´roll party s kapelou The Cellmates.  Pre nepriaznivé počasie sa projekcia filmu nakoniec presunula na náhradný termín, 2. augusta, tentoraz už síce bez koncertu, no za účasti veľkého fanúšika kapely i filmu, hudobníka a organizátora festivalu Pohoda Michala Kaščáka s celou rodinou.

Ďakujeme všetkým vzácnym, milým hosťom, že Bažant Kinematograf a jeho divákov poctili svojou návštevou!

Viac fotografií od Reného Mika zo stretnutí s hosťami nájdete v galérií na profile Bažant Kinematografu na Facebooku: Backstage / Čiara / O tele a duši / Mečiar.

Ďalšie Novinky
3. 9. 2021 Novinka
Bažant Kinematograf na 16. MFF Cinematik
11. 8. 2021 Novinka
Bažant Kinematograf v Bratislave premiéruje film Chyby
2. 8. 2021 Novinka
Bažant Kinematograf 2021 aj v Bratislave
24. 6. 2021 Novinka
100 rokov slovenského filmu
20. 6. 2021 Novinka
Ivan Trojan: Mám rád čierny humor a absurdné situácie

Dnešný program

Celý program

Generálny partner:

zlaty_bazant

Partneri:

http://www.sfu.sk/

 

https://www.kudyznudy.cz/

Mediálny partner:

https://fm.rtvs.sk/

Partneri BK v Bratislave 2021

https://www.bkis.sk/

 

https://bratislava.sk/

 

https://www.bkis.sk/kulturne-leto-2021/

Digitalizáciu Kinematografu a projekt "Storočnica" podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx