Kinematograf 2023

11. 6. 2023 | Novinky

Po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s. Dve desaťročia prostredníctvom značky Zlatý Bažant podporovala filmové potulky kinematografu po Slovensku a každoročne vďaka nej prichádzalo letné kino do mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

Projekcie Bažant Kinematografu na Slovensku si za jeho dvadsaťročnú históriu (2003 – 2022) prišlo pozrieť takmer 900 000 divákov 60-tich rôznych mestách. Premietol viac než 100 celovečerných a takmer 60 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov, ako aj vybraných zahraničných titulov v rámci projekcií v Bratislave. Na jednotlivé ročníky Bažant Kinematografu si môžete zaspomínať v našom archíve.

Letná sezóna a kultúrne leto 2023 bude pre nás všetkých trochu iná. Mestá nemajú vo svojich rozpočtoch dostatočné prostriedky na pokrytie všetkých potrieb, kultúrne podujatia nevynímajúc. Veríme však, že každý si svoje obľúbené kamenné alebo letné kino vo svojom meste či jeho okolí nájde.

Ani my sa nevzdávame a usilujeme sa aj naďalej prinášať filmové zážitky pod letnou oblohou.
Máme k dispozícii dve výnimočné mobilné kiná s veľkými nafukovacími plátnami. Projekcie realizujeme z premietacieho auta IVECO Daily, prerobeného na profesionálnu kino a videoprojekciu, na veľkorozmerné „nafukovacie“ premietacie plátno 10×4,5m. Technicky a výtvarne filmové IVECO do podoby jedinečného kinozariadenia premenili výtvarník Fero Lipták (ten je autorom aj nášho hravého loga) a javiskový technológ Peter Kostroň.

O tom, kde Kinematograf predsa len nájdete, hoci už v inej podobe i rozsahu, vás budeme aj naďalej informovať na tejto webovej stránke a na sociálnej sieti Facebook.
Naše letné  kino si môžete aj priamo objednať, v prípade záujmu nám napíšte.

 

 

Ďalšie Novinky
27. 7. 2023 Novinka
Kinematograf v Žiline
22. 9. 2022 Novinka
Dvadsiata sezóna za nami
30. 7. 2022 Novinka
Bažant Kinematograf 2022 aj v Bratislave
29. 6. 2022 Novinka
Bažant Kinematograf cestuje po Slovensku už dvadsať rokov
16. 6. 2022 Novinka
Leto 2022 = 20. sezóna Bažant Kinematografu

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx