TS01: Bažant Kinematograf na cestách už neuveriteľných 17 rokov

26. 6. 2019 | Tlačové správy

Aj tento rok sa môžu diváci na celom Slovensku tešiť na výnimočný zážitok z projekcií letného kina pod hviezdami, ktoré príde na kolesách opäť až priamo k nim. Už 1. júla sa už po sedemnásty raz legendárne filmové autobusy Bažant Kinematograf vydajú na cestu po Slovensku a s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov navštívia spolu 30 miest. Bažant Kinematograf bude počas piatich týždňov (7. júl – 12. august) premietať aj na Magio pláži v Bratislave.

Bažant Kinematograf za doterajších 16 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov a jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710 000 divákov v 60-tich rôznych mestách. Program 17. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť zaujímavých a úspešných slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

Sezónu otvorí úspešný český film Teroristka s fantastickou Ivou Janžurovou v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku. Ide o vďačný divácky film s vážnou a aktuálnou témou v komediálnom spracovaní Radka Bajgara, ktorého filmový debut Teória tigra mali diváci Bažant Kinematografu možnosť vidieť pred dvoma rokmi. V komediálnom duchu, tentoraz na tému mužsko-ženských a kamarátskych vzťahov, sa nesie aj druhý film Ženy v behu. Českému diváckemu hitu Martina Horského kraľuje vynikajúca česká herečka Zlata Adamovská. O rozmanitosť žánrov sa v tohtoročnom putovnom programe postarajú česko-slovenský triler Karla Janáka o moderných technológiách Dôverný nepriateľ, s Gabrielou Marcinkovou a Vojtěchom Dykom v hlavných úlohách, ako aj romantický, ironický a baladický príbeh Hastrman, pôsobivý debut Ondřeja Havelku, ktorý bol ocenený štyrmi soškami Českého leva vrátane ceny za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Karla Dobrého alias baróna de Caus. Tohtoročnú filmovú päticu uzatvára kultový dobrodružný cestopis Dana Přibáňa  Trabantom tam a zase späť o návrate slávnej „žltej výpravy“ domov po dvanástich rokoch putovania až na samý koniec sveta (ako prezrádzal titul predchádzajúceho filmu o „trabantoch“ z nášho programu v roku 2015 – Trabantom až na koniec sveta).

Ľubica Orechovská, koordinátorka projektu, dodáva: „Bažant Kinematograf sa aj v lete 2019 vracia do slovenských miest a my sa veľmi tešíme, že to aj tento rok vyšlo: že už po 17. raz nám generálny partner Zlatý Bažant prejavil dôveru a dal zelenú prípravám, spoluorganizátori v regiónoch sa potešili našej prítomnosti a boli ochotní opäť pomôcť s prípravou, a čo je hlavné, že vznikli zaujímavé česko-slovenské filmy, ktoré si budete môcť pod letnou oblohou vychutnať vo svojom meste. Ďakujeme všetkým, ktorí Bažant Kinematograf zabezpečujú v teréne a všetkým divákom želáme krásne leto (aj) s našimi projekciami.“

Bažant Kinematograf sa v podobe letného festivalu filmov pod holým nebom s každoročne pestrofarebným programom predstaví tento rok opäť aj na Magio pláži v Bratislave. V termíne od 7. júla do 12. augusta, vždy od soboty do stredy, ponúkne výber kvalitných a úspešných filmových titulov z posledného obdobia, špeciálne filmové uvedenia a tiež filmové novinky.

Zastávky filmových autobusov Škoda RTO počas 17. letnej sezóny BAŽANT KINEMATOGRAF 2019 budú v 30 mestách na Slovensku (v poradí podľa termínov):
Trasa 1: Trnava, Partizánske, Prievidza, Handlová, Poprad, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Prešov, Bardejov, Stropkov, Humenné, Michalovce, Košice, Zvolen, Hlohovec;
Trasa 2: Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Nové Zámky, Rimavská Sobota, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Martin, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Púchov, Považská Bystrica, Nitra, Piešťany, Šenkvice.

Informácie o filmoch vo výbere putovnej prehliadky Bažant Kinematograf, podrobný rozpis premietaní a program nájdete v prílohe k tlačovej správe a na webstránke www.kinematograf.sk. Aktuálne informácie a prípadné programové zmeny zverejňujeme aj na: www.facebook.com/openair.kinematograf.

Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2019 sú Telekom a  365.bank, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

Organizátor: KINEMATOGRAF, s.r.o. / kontakt

Prílohy
BK 2019 trasy a program (pdf)
BK 2019 info k filmom a tvorcom (docx)
BK foto Banská Bystrica (jpg)
BK foto Prešov (jpg)
Ďalšie Tlačové správy
29. 6. 2022 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf cestuje po Slovensku už dvadsať rokov
11. 8. 2021 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf v Bratislave premiéruje film Chyby
30. 6. 2021 Tlačová
správa
TS 1: Bažant Kinematograf späť na cestách
1. 10. 2020 Tlačová
správa
Osemnásta sezóna úspešne za nami
3. 9. 2020 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf 2020 aj v Bratislave

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx