Osemnásta sezóna úspešne za nami

1. 10. 2020 | Novinky
Hlohovec 2020

Bažant Kinematograf úspešne zavŕšil osemnástu sezónu. Tentoraz po Slovensku s programom slovenských a českých filmov cestoval len jeden kultový autobus, no aj na tejto skromnejšej trase mal počas 12 týždňov 19 zastávok a filmové predstavenia si prišlo pozrieť 23 000 divákov.

V tohtoročnom programe boli uvedené filmy Loli paradička (r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky), Posledná aristokratka (r. Jiří Vejdělek), Vlastníci (r. Jiří Havelka) a Cez prsty (r. Petr Kolečko), program poslednej zastávky na MFF Cinematik tvoril výber festivalových titulov.

Filmovým večerom leto prialo, odpremietali sme ich 74, len dve projekcie boli pre nepriaznivé počasie zrušené. Medzi najnavštevovanejšie mestá už tradične patrili Trnava, Nitra, Prešov a Banská Bystrica, najúspešnejším filmom sezóny bol titul Cez prsty (r. Petr Kolečko), ktorý pod nočnou oblohou videlo viac ako 6 300 divákov.

Počas celej filmovej sezóny sme sledovali vývoj pandemickej situácie a opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré naši miestni partneri dodržiavali. Ďakujeme aj divákom za pochopenie a zodpovednosť, i za to, že svojou prítomnosťou a záujmom o Bažant Kinematograf preukázali, že kultúra a spoločné zážitky s ňou spojené sú v našich životoch veľmi dôležité.

Naša veľká vďaka patrí vernému generálnemu partnerovi Zlatý Bažant (spoločnosti Heineken), ktorý aj napriek komplikovanej spoločenskej i ekonomickej situácii realizáciu už 18. ročníka projektu umožnil.

Zastávky letnej sezóny Bažant Kinematograf 2020 (mestá v abecednom poradí):
Banská Bystrica, Hlohovec, Kežmarok, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina.
Bažant Kinematograf bude aj tento rok premietať výber filmov na MFF Cinematik Piešťany (10. – 15. 9. 2020).

Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

 

Ďalšie Novinky
27. 7. 2023 Novinka
Kinematograf v Žiline
11. 6. 2023 Novinka
Kinematograf 2023
22. 9. 2022 Novinka
Dvadsiata sezóna za nami
30. 7. 2022 Novinka
Bažant Kinematograf 2022 aj v Bratislave
29. 6. 2022 Novinka
Bažant Kinematograf cestuje po Slovensku už dvadsať rokov

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx