Osemnásta sezóna úspešne za nami

1. 10. 2020 | Novinky
Hlohovec 2020

Bažant Kinematograf úspešne zavŕšil osemnástu sezónu. Tentoraz po Slovensku s programom slovenských a českých filmov cestoval len jeden kultový autobus, no aj na tejto skromnejšej trase mal počas 12 týždňov 19 zastávok a filmové predstavenia si prišlo pozrieť 23 000 divákov.

V tohtoročnom programe boli uvedené filmy Loli paradička (r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky), Posledná aristokratka (r. Jiří Vejdělek), Vlastníci (r. Jiří Havelka) a Cez prsty (r. Petr Kolečko), program poslednej zastávky na MFF Cinematik tvoril výber festivalových titulov.

Filmovým večerom leto prialo, odpremietali sme ich 74, len dve projekcie boli pre nepriaznivé počasie zrušené. Medzi najnavštevovanejšie mestá už tradične patrili Trnava, Nitra, Prešov a Banská Bystrica, najúspešnejším filmom sezóny bol titul Cez prsty (r. Petr Kolečko), ktorý pod nočnou oblohou videlo viac ako 6 300 divákov.

Počas celej filmovej sezóny sme sledovali vývoj pandemickej situácie a opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré naši miestni partneri dodržiavali. Ďakujeme aj divákom za pochopenie a zodpovednosť, i za to, že svojou prítomnosťou a záujmom o Bažant Kinematograf preukázali, že kultúra a spoločné zážitky s ňou spojené sú v našich životoch veľmi dôležité.

Naša veľká vďaka patrí vernému generálnemu partnerovi Zlatý Bažant (spoločnosti Heineken), ktorý aj napriek komplikovanej spoločenskej i ekonomickej situácii realizáciu už 18. ročníka projektu umožnil.

Zastávky letnej sezóny Bažant Kinematograf 2020 (mestá v abecednom poradí):
Banská Bystrica, Hlohovec, Kežmarok, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina.
Bažant Kinematograf bude aj tento rok premietať výber filmov na MFF Cinematik Piešťany (10. – 15. 9. 2020).

Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

 

Ďalšie Novinky
7. 9. 2020 Novinka
Bažant Kinematograf na 15. MFF Cinematik v Piešťanoch
3. 9. 2020 Novinka
Bažant Kinematograf 2020 aj v Bratislave
6. 7. 2020 Novinka
Premietame bezpečne
17. 6. 2020 Novinka
Osemnásta sezóna Bažant Kinematografu sa uskutoční!
21. 8. 2019 Novinka
Ďalšia magioplážová sezóna za nami

Milí priatelia,
v lete 2021 sa opäť stretneme pri dobrých filmoch pod letnou oblohou, naše filmové autobusy navštívia 27 miest.
Viac informácií zverejníme čoskoro, no už teraz sa na Vás tešíme!

Ako vyzerali naše filmové večery 18. sezóny si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Mediálny partner:

https://fm.rtvs.sk/

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx