Osemnásta sezóna úspešne za nami

1. 10. 2020 | Novinky
Hlohovec 2020

Bažant Kinematograf úspešne zavŕšil osemnástu sezónu. Tentoraz po Slovensku s programom slovenských a českých filmov cestoval len jeden kultový autobus, no aj na tejto skromnejšej trase mal počas 12 týždňov 19 zastávok a filmové predstavenia si prišlo pozrieť 23 000 divákov.

V tohtoročnom programe boli uvedené filmy Loli paradička (r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky), Posledná aristokratka (r. Jiří Vejdělek), Vlastníci (r. Jiří Havelka) a Cez prsty (r. Petr Kolečko), program poslednej zastávky na MFF Cinematik tvoril výber festivalových titulov.

Filmovým večerom leto prialo, odpremietali sme ich 74, len dve projekcie boli pre nepriaznivé počasie zrušené. Medzi najnavštevovanejšie mestá už tradične patrili Trnava, Nitra, Prešov a Banská Bystrica, najúspešnejším filmom sezóny bol titul Cez prsty (r. Petr Kolečko), ktorý pod nočnou oblohou videlo viac ako 6 300 divákov.

Počas celej filmovej sezóny sme sledovali vývoj pandemickej situácie a opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré naši miestni partneri dodržiavali. Ďakujeme aj divákom za pochopenie a zodpovednosť, i za to, že svojou prítomnosťou a záujmom o Bažant Kinematograf preukázali, že kultúra a spoločné zážitky s ňou spojené sú v našich životoch veľmi dôležité.

Naša veľká vďaka patrí vernému generálnemu partnerovi Zlatý Bažant (spoločnosti Heineken), ktorý aj napriek komplikovanej spoločenskej i ekonomickej situácii realizáciu už 18. ročníka projektu umožnil.

Zastávky letnej sezóny Bažant Kinematograf 2020 (mestá v abecednom poradí):
Banská Bystrica, Hlohovec, Kežmarok, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina.
Bažant Kinematograf bude aj tento rok premietať výber filmov na MFF Cinematik Piešťany (10. – 15. 9. 2020).

Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

 

Ďalšie Novinky
3. 9. 2021 Novinka
Bažant Kinematograf na 16. MFF Cinematik
11. 8. 2021 Novinka
Bažant Kinematograf v Bratislave premiéruje film Chyby
2. 8. 2021 Novinka
Bažant Kinematograf 2021 aj v Bratislave
24. 6. 2021 Novinka
100 rokov slovenského filmu
20. 6. 2021 Novinka
Ivan Trojan: Mám rád čierny humor a absurdné situácie

Dnešný program

Celý program

Generálny partner:

zlaty_bazant

Partneri:

http://www.sfu.sk/

 

https://www.kudyznudy.cz/

Mediálny partner:

https://fm.rtvs.sk/

Partneri BK v Bratislave 2021

https://www.bkis.sk/

 

https://bratislava.sk/

 

https://www.bkis.sk/kulturne-leto-2021/

Digitalizáciu Kinematografu a projekt "Storočnica" podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx