Ďalšia magioplážová sezóna za nami

21. 8. 2019 | Novinky

Bažant Kinematograf bol tento rok už deviaty raz súčasťou bratislavskej Magio pláže. Letné kino na pravom brehu Dunaja pripravilo 27 filmových večerov a navštívilo ho 8 400 divákov. Počasie počas tohtoročnej sezóny prinieslo viacero chladných a daždivých večerov, čo sa prejavilo aj na návštevnosti. Jedna projekcia bola pre nepriaznivé počasie zrušená (Máme pápeža!, 27. 7., bez náhrady) a jeden z filmov bol uvedený v náhradnom termíne (Green Book, 13.8. namiesto 7.8.).

Najviac divákov zaujali filmy Zrodila sa hviezda (900 divákov), premiérová Loli paradička (800 divákov) a Teroristka (700 divákov).

Program letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave tradične priniesol aj stretnutia so zaujímavými filmovými aj nefilmovými hosťami:

8. 7.: Trabantom tam a zase naspäť uviedol režisér Dan Přibáň, po filme prebehla aj diskusia s divákmi; na Magio pláži bol Dan Přibáň aj v roku 2014 s filmom Trabantom až na koniec sveta.

14. 7.: Woman at War , film ocenený cenou LUX Európskeho parlamentu, bol uvedený tradične v spolupráci s partnerom Európsky parlament – kancelária na Slovensku, s úvodom Dionýza Hochela, povereného riaditeľa Kancelárie.

15. 7.: Loli paradička  mala na Magio pláži svoju slávnostnú premiéru za účasti početnej delegácie:
režiséri a scenáristi – otec a syn – Víťo Staviarsky a Richard Staviarsky,
predstavitelia hlavných postáv Kamila Mitrášová a Michal Iľkanin
producentka Marka Staviarska, strihač Juraj Staviarsky (film zostrihal spoločne s bratom Richardom)
a kameraman Ľubor Marko.

Pred projekciou už od 20:00 sa konal koncert Michal Noga Band s hudbou a piesňami z filmu.
Film do slovenských kín vstúpil 18. júla.

16. 7.:  film Toman uviedol Lukáš Latinák, predstaviteľ Vladimíra Clementisa.

17. 7.: Byt bol uvedený s lektorským úvodom Rastislava Steranku zo Slovenského filmového ústavu.

28. 7.: Ostrým nožom  predstavil režisér Teodor Kuhn a predstaviteľ hlavnej postavy Dávid Hartl. Titul je inšpirovaný skutočným príbehom vraždy študenta Daniela Tupého v roku 2005, ktorá sa udiala práve na Tyršovom nábreží, neďaleko od kina Bažant Kinematograf na Magio pláži. V tejto súvislosti občianske združenie Kult.1629 zorganizovalo aj spomienkovú akciu „Nezabudli sme“ pri pamätníku Danielovi Tupému, aj v spolupráci s Bažant Kinematografom.

29. 7.: Hastrmana sme uviedli za osobnej účasti režiséra Ondřeja Havelku.

30. 7.: dokument King Skate osobne predstavil režisér Šimon Šafránek.

1. 8.: Značkár – Štefanik Trail 140 – špeciálna projekcia filmu – sa konala za účasti režiséra Viliama Bendika a protagonistu filmu Paliho Urbaníka.

10.8.: Hodinárov učeň , nová pôvodná česko-slovenská rozprávka, mal na Magio pláži svoju exkluzívnu predpremiéru  – do kín vstupuje až 12. 9. Divákom film predstavila zaujímavá delegácia tvorcov: režisérka Jitka Rudolfová, herci Dana DroppováMichal BalcarÉva Bandor a Jana Plodková, český producent Pavel Berčík, slovenské koproducentky Zuzana Mistríková a Ľubica Orechovská a členovia štábu Richard Müller (zvuk), Marek Cpin (kostýmy a výtvarná spolupráca).

 


Generálnym partnerom
 projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2019 sú Telekom a 365.bank, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.
Partnermi Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži 2019 boli: Telekom, Európsky parlament – Kancelária na Slovensku, České centrum Bratislava a Poľský inštitút Bratislava.

Organizátor: KINEMATOGRAF, s.r.o. / kontakt

 

Ďalšie Novinky
6. 7. 2020 Novinka
Premietame bezpečne
17. 6. 2020 Novinka
Osemnásta sezóna Bažant Kinematografu sa uskutoční!
6. 8. 2019 Novinka
Premiéra filmu Hodinárov učeň
11. 7. 2019 Novinka
Loli paradička na Magio pláži
7. 7. 2019 Novinka
Na bratislavskej Magio pláži opäť privítame Dana Přibáňa!

Dnešný program

Celý program

Generálny partner:

zlaty_bazant

Mediálny partner:

https://fm.rtvs.sk/

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx