Ďalšia magioplážová sezóna za nami

21. 8. 2019 | Oznamy

Bažant Kinematograf bol tento rok už deviaty raz súčasťou bratislavskej Magio pláže. Letné kino na pravom brehu Dunaja pripravilo 27 filmových večerov a navštívilo ho 8 400 divákov. Počasie počas tohtoročnej sezóny prinieslo viacero chladných a daždivých večerov, čo sa prejavilo aj na návštevnosti. Jedna projekcia bola pre nepriaznivé počasie zrušená (Máme pápeža!, 27. 7., bez náhrady) a jeden z filmov bol uvedený v náhradnom termíne (Green Book, 13.8. namiesto 7.8.).

Najviac divákov zaujali filmy Zrodila sa hviezda (900 divákov), premiérová Loli paradička (800 divákov) a Teroristka (700 divákov).

Program letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave tradične priniesol aj stretnutia so zaujímavými filmovými aj nefilmovými hosťami:

8. 7.: Trabantom tam a zase naspäť uviedol režisér Dan Přibáň, po filme prebehla aj diskusia s divákmi; na Magio pláži bol Dan Přibáň aj v roku 2014 s filmom Trabantom až na koniec sveta.

14. 7.: Woman at War , film ocenený cenou LUX Európskeho parlamentu, bol uvedený tradične v spolupráci s partnerom Európsky parlament – kancelária na Slovensku, s úvodom Dionýza Hochela, povereného riaditeľa Kancelárie.

15. 7.: Loli paradička  mala na Magio pláži svoju slávnostnú premiéru za účasti početnej delegácie:
režiséri a scenáristi – otec a syn – Víťo Staviarsky a Richard Staviarsky,
predstavitelia hlavných postáv Kamila Mitrášová a Michal Iľkanin
producentka Marka Staviarska, strihač Juraj Staviarsky (film zostrihal spoločne s bratom Richardom)
a kameraman Ľubor Marko.

Pred projekciou už od 20:00 sa konal koncert Michal Noga Band s hudbou a piesňami z filmu.
Film do slovenských kín vstúpil 18. júla.

16. 7.:  film Toman uviedol Lukáš Latinák, predstaviteľ Vladimíra Clementisa.

17. 7.: Byt bol uvedený s lektorským úvodom Rastislava Steranku zo Slovenského filmového ústavu.

28. 7.: Ostrým nožom  predstavil režisér Teodor Kuhn a predstaviteľ hlavnej postavy Dávid Hartl. Titul je inšpirovaný skutočným príbehom vraždy študenta Daniela Tupého v roku 2005, ktorá sa udiala práve na Tyršovom nábreží, neďaleko od kina Bažant Kinematograf na Magio pláži. V tejto súvislosti občianske združenie Kult.1629 zorganizovalo aj spomienkovú akciu „Nezabudli sme“ pri pamätníku Danielovi Tupému, aj v spolupráci s Bažant Kinematografom.

29. 7.: Hastrmana sme uviedli za osobnej účasti režiséra Ondřeja Havelku.

30. 7.: dokument King Skate osobne predstavil režisér Šimon Šafránek.

1. 8.: Značkár – Štefanik Trail 140 – špeciálna projekcia filmu – sa konala za účasti režiséra Viliama Bendika a protagonistu filmu Paliho Urbaníka.

10.8.: Hodinárov učeň , nová pôvodná česko-slovenská rozprávka, mal na Magio pláži svoju exkluzívnu predpremiéru  – do kín vstupuje až 12. 9. Divákom film predstavila zaujímavá delegácia tvorcov: režisérka Jitka Rudolfová, herci Dana DroppováMichal BalcarÉva Bandor a Jana Plodková, český producent Pavel Berčík, slovenské koproducentky Zuzana Mistríková a Ľubica Orechovská a členovia štábu Richard Müller (zvuk), Marek Cpin (kostýmy a výtvarná spolupráca).

 


Generálnym partnerom
 projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2019 sú Telekom a 365.bank, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.
Partnermi Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži 2019 boli: Telekom, Európsky parlament – Kancelária na Slovensku, České centrum Bratislava a Poľský inštitút Bratislava.

Organizátor: KINEMATOGRAF, s.r.o. / kontakt

 

Ďalšie Oznamy
11. 6. 2023 Oznam
Kinematograf 2023
22. 9. 2022 Oznam
Dvadsiata sezóna za nami
5. 9. 2022 Oznam
Bažant Kinematograf na 17. MFF Cinematik
16. 6. 2022 Oznam
Leto 2022 = 20. sezóna Bažant Kinematografu
3. 9. 2021 Oznam
Bažant Kinematograf na 16. MFF Cinematik

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx