Ďalšia magioplážová sezóna za nami

21. 8. 2019 | Oznamy

Bažant Kinematograf bol tento rok už deviaty raz súčasťou bratislavskej Magio pláže. Letné kino na pravom brehu Dunaja pripravilo 27 filmových večerov a navštívilo ho 8 400 divákov. Počasie počas tohtoročnej sezóny prinieslo viacero chladných a daždivých večerov, čo sa prejavilo aj na návštevnosti. Jedna projekcia bola pre nepriaznivé počasie zrušená (Máme pápeža!, 27. 7., bez náhrady) a jeden z filmov bol uvedený v náhradnom termíne (Green Book, 13.8. namiesto 7.8.).

Najviac divákov zaujali filmy Zrodila sa hviezda (900 divákov), premiérová Loli paradička (800 divákov) a Teroristka (700 divákov).

Program letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave tradične priniesol aj stretnutia so zaujímavými filmovými aj nefilmovými hosťami:

8. 7.: Trabantom tam a zase naspäť uviedol režisér Dan Přibáň, po filme prebehla aj diskusia s divákmi; na Magio pláži bol Dan Přibáň aj v roku 2014 s filmom Trabantom až na koniec sveta.

14. 7.: Woman at War , film ocenený cenou LUX Európskeho parlamentu, bol uvedený tradične v spolupráci s partnerom Európsky parlament – kancelária na Slovensku, s úvodom Dionýza Hochela, povereného riaditeľa Kancelárie.

15. 7.: Loli paradička  mala na Magio pláži svoju slávnostnú premiéru za účasti početnej delegácie:
režiséri a scenáristi – otec a syn – Víťo Staviarsky a Richard Staviarsky,
predstavitelia hlavných postáv Kamila Mitrášová a Michal Iľkanin
producentka Marka Staviarska, strihač Juraj Staviarsky (film zostrihal spoločne s bratom Richardom)
a kameraman Ľubor Marko.

Pred projekciou už od 20:00 sa konal koncert Michal Noga Band s hudbou a piesňami z filmu.
Film do slovenských kín vstúpil 18. júla.

16. 7.:  film Toman uviedol Lukáš Latinák, predstaviteľ Vladimíra Clementisa.

17. 7.: Byt bol uvedený s lektorským úvodom Rastislava Steranku zo Slovenského filmového ústavu.

28. 7.: Ostrým nožom  predstavil režisér Teodor Kuhn a predstaviteľ hlavnej postavy Dávid Hartl. Titul je inšpirovaný skutočným príbehom vraždy študenta Daniela Tupého v roku 2005, ktorá sa udiala práve na Tyršovom nábreží, neďaleko od kina Bažant Kinematograf na Magio pláži. V tejto súvislosti občianske združenie Kult.1629 zorganizovalo aj spomienkovú akciu „Nezabudli sme“ pri pamätníku Danielovi Tupému, aj v spolupráci s Bažant Kinematografom.

29. 7.: Hastrmana sme uviedli za osobnej účasti režiséra Ondřeja Havelku.

30. 7.: dokument King Skate osobne predstavil režisér Šimon Šafránek.

1. 8.: Značkár – Štefanik Trail 140 – špeciálna projekcia filmu – sa konala za účasti režiséra Viliama Bendika a protagonistu filmu Paliho Urbaníka.

10.8.: Hodinárov učeň , nová pôvodná česko-slovenská rozprávka, mal na Magio pláži svoju exkluzívnu predpremiéru  – do kín vstupuje až 12. 9. Divákom film predstavila zaujímavá delegácia tvorcov: režisérka Jitka Rudolfová, herci Dana DroppováMichal BalcarÉva Bandor a Jana Plodková, český producent Pavel Berčík, slovenské koproducentky Zuzana Mistríková a Ľubica Orechovská a členovia štábu Richard Müller (zvuk), Marek Cpin (kostýmy a výtvarná spolupráca).

 


Generálnym partnerom
 projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2019 sú Telekom a 365.bank, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.
Partnermi Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži 2019 boli: Telekom, Európsky parlament – Kancelária na Slovensku, České centrum Bratislava a Poľský inštitút Bratislava.

Organizátor: KINEMATOGRAF, s.r.o. / kontakt

 

Ďalšie Oznamy
16. 6. 2022 Oznam
Leto 2022 = 20. sezóna Bažant Kinematografu
3. 9. 2021 Oznam
Bažant Kinematograf na 16. MFF Cinematik
17. 6. 2021 Oznam
Premietame bezpečne
7. 9. 2020 Oznam
Bažant Kinematograf na 15. MFF Cinematik v Piešťanoch

Bažant Kinematograf ostáva už len Kinematografom.

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

Letná sezóna 2023 bude pre nás všetkých trochu iná. O tom, kde Kinematograf predsa len nájdete, vás budeme aj naďalej informovať a veríme, že sa aj naďalej - hoci aj menej často - budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx