TS 3: Premiéra rozprávky Hodinárov učeň v kine Bažant Kinematograf na Magio pláži

7. 8. 2019 | Tlačové správy

Program letného kina Bažant Kinematograf na bratislavskej Magio pláži smeruje do finále.  V sobotu 10. augusta prináša predpremiéru novej česko-slovenskej rozprávky Hodinárov učeň za účasti početnej filmovej delegácie a v utorok 12. augusta hudobnú bodku za sezónou Zrodila sa hviezda. Filmové retroautobusy cestujú po Slovensku do 4. septembra.

Stála scéna letného kina Bažant Kinematograf na bratislavskej Magio pláži má už svoje pevné miesto v letnom kultúrnom programe hlavného mesta. Doterajšie filmové projekcie navštívilo v priemere okolo 500 divákov na jedno predstavenie, a to aj napriek viacerým chladnejším či daždivým večerom. Najväčšiemu záujmu divákov sa tešili tituly Teroristka (r. R. Bajgar), Loli paradička (r. V. Staviarsky, R. Staviarsky), v premiére uvedený aj s delegáciou tvorcov, a otvárací film Bohemian Rhapsody (B. Singer, D. Fletcher). Pre nepriaznivé počasie bola zrušená len jedna projekcia, film Máme pápeža! (r. N. Morreti).

K záveru sezóny pripravil na sobotu 10. augusta Bažant Kinematograf na Magio pláži špeciálny filmový večer – v exkluzívnej predpremiére uvedie novú pôvodnú česko-slovenskú rozprávku Hodinárov učeň. Divákom film predstaví aj zaujímavá a početná delegácia tvorcov: režisérka Jitka Rudolfová, herci Dana Droppová, Michal Balcar, Éva Bandor, Jana Plodková a Jakub Žáček, český producent Pavel Berčík, slovenské koproducentky Zuzana MistríkováĽubica Orechovská a členovia štábu Richard Müller (zvuk), Marek Cpin (kostýmy a výtvarná spolupráca).

Tvorcovia budú pred projekciou k dispozícii pre individuálne rozhovory. Do slovenských kín film vstúpi 12. septembra 2019 (BONTONFILM).

Letné kino Bažant Kinematograf na Magio pláži oficiálne uzavrie svoju tohtoročnú sezónu v pondelok 12. augusta oscarovským hudobným filmovým hitom Zrodila sa hviezda (r. B. Cooper).

Filmové retroautobusy Bažant Kinematografu precestovali od 1. júla doteraz 17 slovenských miest. Najnavštevovanejším filmom je zatiaľ debut Martina Horského Ženy v behu. Najväčšiu návštevnosť Bažant Kinematograf zaznamenal doteraz v Trnave (3 500 divákov), v Banskej Bystrici (2 500 divákov) a v Novom Meste nad Váhom (2 400 divákov). V týchto dňoch sa premieta v Kysuckom Novom Meste a v Bardejove. Do konca sezóny 4. septembra autobusy navštívia ešte 13 miest.

Projekcie na Magio pláži sa začínajú o 21:00. Podrobný program a informácie k filmom nájdete na webstránkach www.kinematograf.skwww.magioplaz.sk. O prípadných zmenách programu pre nepriaznivé počasie informuje facebookový profil Bažant Kinematograf a webstránka www.kinematograf.sk.

Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2019 sú Telekom a 365.bank, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.
Partnermi Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži sú: Európsky parlament – Kancelária na Slovensku, České centrum Bratislava a Poľský inštitút Bratislava.

Organizátor: KINEMATOGRAF, s.r.o. / kontakt

Prílohy
Hodinárov učeň (DL) (docx)
HU foto 1 (jpg)
HU foto 2 (jpg)
HU foto 3 (jpg)
HU foto 4 (jpg)
BK v mestach od 7. augusta (pdf)
Ďalšie Tlačové správy
29. 6. 2022 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf cestuje po Slovensku už dvadsať rokov
11. 8. 2021 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf v Bratislave premiéruje film Chyby
30. 6. 2021 Tlačová
správa
TS 1: Bažant Kinematograf späť na cestách
1. 10. 2020 Tlačová
správa
Osemnásta sezóna úspešne za nami
3. 9. 2020 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf 2020 aj v Bratislave

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx