Bažant Kinematograf v Bratislave premiéruje film Chyby

11. 8. 2021 | Tlačové správy

Bažant Kinematograf opäť premieta aj v Bratislave. Od 8. augusta do 17. augusta každý večer, vždy o 21 hod. ponúka obľúbené divácke tituly aj staršie kultovky rôznych žánrov a v špeciálnej predpremiére aj nový film českého režiséra Jana Prušinovského Chyby. 

Bažant Kinematograf sa po krátkej pauze vracia na svoje tradičné miesto do parku na Tyršovom nábreží a ponúka desať filmových večerov. Program je zostavený z divácky úspešných a obľúbených titulov z posledných rokov a predstaví aj zopár noviniek. Ako je v letnom kine Bažant Kinematografu zvykom, i tentoraz v špeciálnej predpremiére predstaví nový česko-slovenský film Chyby – netradičnú vzťahovú romancu z dielne režiséra Jana Prušinovského (režiséra filmu Kobry a užovky a kultových TV seriálov MOST!Trpaslík). Hrdinovia Prušinovského filmov sú na prvý pohľad ľudia celkom obyčajní, ničím výnimoční, tak trochu outsideri, v jeho stvárnení však vždy osobnosti s krásnym príbehom. V novom filme prináša love story, ktorej život komplikujú predsudky okolia, no jej aktéri v sebe nájdu schopnosť a silu priznať si chyby z minulosti a odpustiť.

Vo štvrtok 12. augusta o 21 hod. film Chyby na večernej projekcii uvedie delegácia tvorcov: producenti Ondřej Zima a Zuzana Mistríková, herci Ivo Gogál a Jan Kolárik. Film do slovenských kín vstúpi 16. septembra.

Bratislavské kino Bažant Kinematograf 2021 v nedeľu 8. augusta otvoril film Vlastníci (r. J. Havelka), pondelkový večer patril vynikajúcemu dokumentárnemu filmu Amy (r. A. Kapadia), utorok kultovým Divokým historkám (r. D. Szifron) a filmové večery pokračujú do utorka 17. augusta s nasledovným programom:

Streda, 11. august: Meky (r. Šimon Šafránek, Slovensko, Česko, 2020, 80 min.)
Štvrtok, 12. august: Chyby (r. Jan Prušinovský, Česko, Slovensko, 2021, 99 min.)
Piatok, 13. august: Na nože (r. Rian Johnson, USA, 2019, 130 min.)
Sobota, 14. august: Parazit (r. Joon Ho Bong, Južná Kórea, 2019, 132 min.)
Nedeľa, 15. august: 3Bobule (r. Martin Kopp, Česko, 2020, 100 min.)
Pondelok, 16. august: Zažiť to znovu (r. Nicolas Bedos, Francúzsko, 2019, 115 min.)
Utorok, 17. august: Polnoc v Paríži (r. Woody Allen, USA, 2011, 94 min.)

Začiatok projekcií: 21 hod. Vstup na projekcie je zdarma.
Viac o programe tu.

Generálnym partnerom Bažant Kinematografu, ako aj jeho bratislavskej zastávky, je Zlatý Bažant. Partnermi filmových večerov v Bratislave sú BKIS – Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Kultúrne leto 2021, Mesto Bratislava a Slovenský filmový ústav, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu kina Bažant Kinematograf podporil Audiovizuálny fond.

Okrem špeciálnej zastávky v Bratislave premieta Bažant Kinematograf aj v slovenských mestách, aktuálne v Prešove (do 12. 8.) a Martine (do 13. 8.) a do konca sezóny 4. 9. ešte v mestách: Bardejov, Kysucké Nové Mesto, Humenné, Žilina, Košice, Púchov, Zvolen, Považská Bystrica a Hlohovec.

*****
Generálnym partnerom
projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2021 sú Slovenský filmový ústav a Czech Tourism, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

Organizátor Bažant Kinematograf: KINEMATOGRAF, s.r.o.
kontakt: Ľubica Orechovská – koordinátorka projektu/ Alexandra Strelková – tlačový servis
email, tel.: lubica@kinematograf.sk, 0905 639 429 / info@kinematograf.sk, 0905 730 040

Ďalšie Tlačové správy
29. 6. 2022 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf cestuje po Slovensku už dvadsať rokov
30. 6. 2021 Tlačová
správa
TS 1: Bažant Kinematograf späť na cestách
1. 10. 2020 Tlačová
správa
Osemnásta sezóna úspešne za nami
3. 9. 2020 Tlačová
správa
Bažant Kinematograf 2020 aj v Bratislave
17. 6. 2020 Tlačová
správa
Osemnásta sezóna Bažant Kinematografu sa uskutoční!

Kinematograf ďakuje dlhoročnému generálnemu partnerovi

Milí priatelia,
po 20 úžasných filmových sezónach sa skončila spolupráca s naším generálnym partnerom spoločnosťou Heineken Slovensko, a.s.
Dve desaťročia podporovala naše filmové potulky po Slovensku a vďaka značke Zlatý Bažant každoročne prichádzalo letné kino do naozaj mnohých slovenských miest. Za dlhodobú spoluprácu a dôveru jej úprimne ďakujeme, aj v mene všetkých miest a nespočetných filmových fanúšikov.

V letnej sezóne 2023 nájdete náš nový Kinematograf v Trnave, Žiline, Močenku, Kraľovanoch... zoznam priebežne dopĺňame a veríme, že sa aj naďalej  budeme stretávať pod letnou filmovou oblohou.

 

Generálny partner:

zlaty_bazant

Digitalizáciu Kinematografu podporil:

http://www.avf.sk/home.aspx